bih_gibraltar_kvalifikacije_sp03092017

Nogometaši BiH bolji od Gibraltara, dva gola Džeke

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Algavre u okviru osmog kola grupe ‘H’ kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. pobijedila selekciju Gibraltara s 4:0.

Strijelac prvog pogotka za bh. tim bio je Edin Džeko, koji je dobro poentirao glavom u 35. minuti, nakon dobro izvedenog kornera Anela Hadžića.

Kenan Kodro bio je strijelac drugog pogotka u 65. minuti poslije lijepe asistencije Edina Višće.

Na 3:0 povisio je Senad Lulić u 83. minuti, da bi konačan rezultat postavio Džeko rutinskim golom tri minute poslije.

Izabranici Mehmeda Baždarevića očekivano su dominirali cijelu utakmicu, dok Gibraltar nije stvorio niti jednu priliku.

Reprezentacija BiH sada se nalazi na drugom mjestu grupe ‘H’ sa 14 bodova, iza Belgije koja je osigurala plasman na svjetsko prvenstvo, dok je Grčka na trećem mjestu sa bodom manje od BiH.

Izvor: Pogled.ba