Arsenal pretučen, Redsi su moćni i moraju biti prvaci!

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Arsenal sa 5-1 učvrstivši se na vodećoj poziciji Premiershipa, a junak utakmice bio je Roberto Firminho postigavši tri gola, dok je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren izborio jedanaesterac, prenosi Sport klub.

Bila je to jedna od najvećih pobjeda Redsa protiv Topnika u povijesti, a rekord je još uvijek 5-0 iz travnja 1964.

Bila je to ujedno i deveta uzastopna ligaška pobjeda Liverpoola koji ove sezone u Premiershipu nije izgubio niti jednu utakmicu. U 20 kola upisao je 17 pobjeda i tri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 48-8. S druge strane Arsenal je ovom utakmicom produžio niz bez pobjede na Anfieldu na šest susreta, a pritom je primio čak 22 golova.

Arsenal je poveo u 11. minuti, međutim već pet minuta kasnije bilo je 2-1 za ‘Redse’, a do kraja poluvremena domaćin je vodio sa 4-1. U nastavku susreta Liverpool je zabio još jedan gol za uvjerljivo slavlje na oproštaju od 2018. godine.

Gosti su sjajno ušli u susret i već u 11. minuti vodili su 1-0. Alex Iwobi je poslao odličnu loptu na drugu stativu gdje natrčao mladi Ainsley Maitland-Niles i rutinski zabio za vodstvo. Samo dvije minute kasnije bilo je 1-1. Firminho je povukao loptu i gurno je prema Salahu, Lichtsteiner je želio ‘očistiti’, ali je pogodio svog suigrača i lopta se odbila do Firminha koji je zabio u prazna vrata.

U 16. minuti Brazilac je nakon fantastičnog prodora zabio i drugi gol. Torreira je izgubio loptu na centru i ona došla do Firmina koji se sjurio prema golu i s dva ‘lažnjaka’ ‘slomio cijelu Arsenalovu obranu i pogodio za potpuni preokret. Firminho je zabio dva gola za svega 90 sekundi, a do sada je zabio čak sedam golova protiv Arsenala. Od igrača Liverpoola samo je legendarni napadač Robbie Fowler zabio više i to devet.

U 32. minuti već je bilo 3-1. Robertson je dugom loptom pronašao Salaha koji je odmah gurnuo do Manea u sredinu kojem nije bilo teško zabiti za 3-1. U posljednjim trenucima prvog dijela Salah je uspio iznuditi kazneni udarac kojeg je sam realizirao za velikih 4-1. U 64. minuti Michael Oliver je dosudio još jedan kazneni udarac za ‘Redse’ nakon što je Kološinac srušio Dejana Lovrena. Firminho je bio siguran postigavši svoj treći gol na utakmici.