Bender postao nezamjenjiv, Šarić prošao Zupca

Dragan Bender treću utakmicu zaredom postavio je dvoznamenkast učinak, Dario Šarić nastavio je s lošom formom dok Wolvesi pobjeđuju i pokušavaju se vratiti u borbu za doigravanje. Istovremeno, Ivica Zubac odigrao je dobru utakmicu, no pobjeda je otišla u smjeru Minnesote, prenosi Sport klub.

Dragan Bender odlično koristi izostanak prvog picka lanjskog drafta Deandre Aytona, Igor Kokoškov treću utakmicu zaredom omogućio mu je priliku kao člana početne petorke, a hrvatski igrač nije se uplašio prilike. Phoenix je izgubio protiv Portlanda, a Bender je igrajući 28 minuta upisao 17 poena (6-12, trica 3-6, sl. bacanja 2-3), po tri skoka i osvojene lopte te dvije izgubljene. Sunsi su držali priključak u prvom poluvremenu, no ostali su bez snage u nastavku dvoboja. Phoenix je igrao bez spomenutog Aytona, rezervnog centra Richauna Holmesa te drugog strijelca TJ Warrena, a kasnije u utakmici ozlijedio se i De’Anthony Melton. Usprkos tome, Sunsi su pružili kvalitetan otpor favoriziranim Blazersima kod kojih je Damian Lillard ubacio 24 poena, 17 je pridodao Seth Curry, a jedan manje Jusuf Nurkić.

Tko bi rekao kako će dva i pol mjeseca nakon razmjene igrača s Philadelphijom, najbolje partije u dresu Wolvesa prikazivati igrač od kojeg se to najmanje očekivalo. Robert Covington izvan terena je zbog ozljede, Dario Šarić prolazi kroz najteže razdoblje otkada je stigao u NBA ligu, a Bayless je drugu utakmicu zaredom odigrao sjajno ubacivši 16 poena uz osam asistencija. Karl-Anthony Towns je s 27 poena i 12 skokova predvodio Wolvese koji su pobijedili treću put zaredom približivši se Lakersima na devetoj poziciji s pobjedom manje (24-24). Šarić je na parketu proveo 20 minuta, ubacio je četiri poena (1-2, trica 0-1, sl. bacanja 2-2), dodao je šest skokova, po asistenciju i osvojenu loptu. Wolvesi su pobjedu osigurali zahvaljujujući ključnoj 11-1 seriji u posljednjoj četvrtini kojom su trajno preuzeli vodstvo. Nakon točno mjesec dana otkako se ozlijedio, kod Lakersa je zaigrao Rajon Rondo zabilježivši učinak od 15 poena, 13 asistencija i šest skokova. Ivica Zubac započeo je dvoboj u početnoj petorci, igrajući 21 minutu postigao je deset poena (5-12), uhvatio je osam lopti, jednom je asistirao, ali izgubio je i četiri lopte. LeBron James je propustio 15. uzastopnu utakmicu dok su Lakersi poraženi treći put zaredom.

Russell Westbrook upisao je jedan od impresivnijih triple-double učinaka (23p, 17sk, 16as), a OKC je pobijedio četvrti put zaredom, nadigrali su oslabljene New Orleans Pelicanse koji su treću utakmicu zaredom odigrali bez Anthonyja Davisa. Paul George ubacio je 23 poena uz 11 skokova i sedam asistencija, a Steven Adams dominirao je u reketu s 20 koševa i 13 skokova. Da bi stvari za Pelicanse bile još i teže, utakmicu su zbog raznih ozljeda propustili Julius Randle, E’Twaun Moore dok će Nikola Mirotić tjedan dana biti izvan terena zbog ozljede lista desne noge. Jrue Holiday predvodio je gostujuću ekipu s 22 poena, 13 dodavanja i devet skokova.

DeMarcus Cousins igra sve bolju košarku otkada se vratio na teren, a Warriosi su pobijedili devetu utakmicu zaredom i već su počeli stvarati značajnu prednost pred Denverom u borbi za vodeću poziciju na Zapadu. Prvaci su projurili Washingtonom, a Steph Curry je loše gađao tricu (2-8), no svejedno je ubacio 38 poena, Kevin Durant je pridodao 21 dok je Cousins završio sa 17 koševa i šest skokova. Warriorsi su prezentirali taktiku koju od njih ne viđamo često, umjesto prekobrojnog šutiranja trica (7-20), ovoga puta su se orijentirali na probijanje reketa i to im je itekako polazilo za rukom, primjerice Curry je pod košem šutirao 12-16, a obzirom na Cousinsove kvalitete, Wizardsi se nisu znali kako postaviti. Trevor Ariza predvodio je domaću ekipu s 27 poena.