Mreža

Bez pobjednika u sarajevskom derbiju, kreću Široki i Zrinjski

Prvo izdanje Premijer lige Bosne i Hercegovine s 12 klubova počelo je u subotu s tri utakmice. Najviše pozornosti privukao je gradski derbi Željezničara i Sarajeva, koji je poslije velike napetosti na tribinama okončan remijem 1:1.

Lendrić je početkom drugog poluvremena doveo domaće u vodstvo, a Sarajevo je izjednačilo šest minuta poslije golom Ahmetovića. Željezničar je od 30. minute igrao bez Senada Husića, koji je za tek pola sata igre dobio dva žuta kartona. Utakmica je u drugom dijelu bila prekinuta 16 minuta zbog bakljade gostujućih navijača.

Utakmica je dobila neslavni epilog jer su se frustracije s tribina prelile na gradske ulice. Pripadnici navijačkih skupina dvaju klubova, “Hordi zla” i “Manijaka”, potukli su se u centru grada, pa su morali intervenirati djelatnici policije i hitne pomoći.

Novi član prvoligaškog društva, Metalleghe BSI iz Jajca, sjajno je ušao u sezonu. U Zenici je svladao Čelik 3:1. Dujaković je doveo goste u vodstvo u prvom dijelu. Izjednačio je Brković, a pobjedu momčadi iz Jajca donose Popović i Dujaković.

Sloboda je na domaćem terenu bila uvjerljiva protiv Olimpica (3:0). Prva dva gola postigao je Krpić, a u završnici susreta utakmicu je zaključio Kostić.

Zrinjski počinje obranu naslova u nedjelju u 20 sati na domaćem travnjaku protiv Radnika iz Bijeljine. Široki Brijeg pola sata ranije na Pecari otvorit će domaću sezonu s Vitezom. Prva nedjeljna utakmica počet će u 17.30 sati. Još jedan novak u ligi, Krupa, ugostit će Mladost.