Fifa 2018

BiH velikom pobjedom otvorila kvalifikacije za Rusiju

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sjajnom je partijom otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. U Zenici je s 5:0 ispratila Estoniju i na najbolji način najavila ogled s najboljom momčadi u skupini Belgijom.

Emir Spahić otvorio je golijadu na Bilinu polju u 7. minuti, Edin Džeko s bijele je točke u 23. postigao drugi gol. Haris Medunjanin u 71. i Vedad Ibišević u 83. minuti riješili su pitanje pobjednika, a u sudačkoj nadoknadi Spahić dodaje još jedan gol.

Visoke pobjede u Skupini H upisale su i Belgija i Grčka. Belgijci su slavili na Cipru (3:0), a Grci kod Gibraltara (4:1).

Sljedeće utakmice ove skupine igraju se 7. listopada. BiH gostuje kod Belgije, a sastaju se još Estonija – Gibraltar i Grčka – Cipar.