Bilbija odveo Zrinjski do pobjede, Plemiće protiv Tuzla City spasio vratar Brkić i greda

Nogometaši Zrinjskog prekinuli su seriju poraza u Premijer ligi BiH. Teže od očekivanog Mostarci su na svom travnjaku svladali novog premijerligaša ekipu Tuzla City s 1:0.

Oko 1000 gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom prvu prigodu je vidjelo u 26. minuti. Nukić je pobjegao obrani Zrinjskog i pogodio gredu. Nedugo zatim gosti su zaprijetili preko Kostića čiji udarac je izblokiran i završava u korneru.
Zrinjski je probudio tek u završnici prvog poluvremena. Filipovića je u 32. minuti ubacio za Jovića, a ovaj šutirao u dobro postavljenog Fejzića. Isti igrač pokušao je i u 39. minuti, atraktivan pokušaj iz voleja odlazi pored gola.

U 41. minuti Bekrić je šutirao s vrha kaznenog prostora, lopta je pogodila jednog igrača gostiju, a Fejzić je krajnjim naporom izbacuje u korner. Todorović je u posljednjim sekundama prvog dijela šutirao iz teške situacije, pa Fejzić nije imao težak zadatak obraniti taj pokušaj.

Početak drugog dijela donio je tri odlične prigode za goste iz Tuzle. Nukićev pokušaj u 51. minuti brani vratar Zrinjskog Brkić, koji je odlično reagirao i kod udarca Stokića dvije minute kasnije. Stokić je zatim izveo udarac iz kuta, a Kostić glavom pogodio gredu gola domaćina.

Zrinjski je u 58. minuti zaprijetio preko Todorovića čiji udarac brani vratar Fejzić.
U 69. minuti domaćin dolazi do vodstva. Bilbija si je oslobodio prostor za udarac i sa vrha kaznenog prostora pogodio suprotni kut gola Fejzića. Sjajan pogodak Bilbije koji je još jednom pokazao koliko je važan igrač za momčad aktualnog prvaka BiH.

Mogli su gosti u 85. minuti do poravnanja, ali je vratar Brkić zaustavio Poturalića. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ziljkić bježi obrani Zrinjskog, a vratar domaćina sjajno brani, kao i minutu kasnije kada je obranio udarac Murge. Vratar Zrinjskog tako je svojim intervencijama ostavio sva tri boda u Mostaru, prenosi pogled.ba.

Zrinjski: Brkić, Barišić, Bekrić, Jović, Stojkić (od 74. Galić), Todorović (od 68. Bekić), Rustemović, Miketek, Filipović (od 62. Stanić), Kadušić, Bilbija.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Šarčević (od 77. Širanović), Ziljkić, Stokić, Kojić, Čomor, Vukmirović (od 81. Murga), Nukić (od 68. Poturalić).