Bojan odličan u novom porazu, povratak LeBrona

Indiana Pacersi poraženi su četvrti put zaredom, bolji je bio Orlando. LeBron James vratio se na parket nakon propuštenih 17 utakmica zbog ozljede prepone.

Pacersi su odigrali možda i najbolju utakmicu otkada se ozlijedio Victor Oladipo, no ponovno je to malo značilo obzirom da je momčad Bojana Bogdanovića upisala i četvrti povezani poraz. Bojan je bio vrlo dobar, igrao je 35 minuta, upisao 21 poen (8-18, trica 1-5, sl. bacanja 4-4), četiri skoka i dvije asistencije. Pacersi u završnici nisu uspjeli preokrenuti, a domaćina je u prednosti održao DJ Augustin koji je u posljednjih 90 sekundi pogodio devet slobodnih bacanja. Playmaker Magica završio je na 20 poena, a najbolji igrač Orlanda bio je Terrence Ross ubacivši 30 koševa. Nikola Vučević proslavio je prvi izbor na All Star utakmicu sa 17 poena i deset skokova. Myles Turner je sa 27 koševa predvodio Pacerse.

LeBron James vratio se u važnom trenutku za Lakerse, dvoboju protiv izravnog konkurenta za nastup u doigravanju. James je propustio posljednjih 17 utakmica svoje momčadi, a koliko je bitan za Lakerse vrlo je brzo pokazao protiv momčadi s kojom dijeli Staples Center. Nakon što je JaVale McGee ubacio dva slobodna bacanja na ulasku u posljednje dvije minute regularnog tijeka utakmice, Lakersi su poveli sedam razlike (112:105). Činilo se kako će to biti dovoljna zaliha za pobjedu. No, momčad trenera Lukea Waltona više nije ubacila niti poena, a Clippersi su utakmicu zaključili serijom 7-0 koju je zaokružio Tobias Harris tricom 35 sekundi prije kraja. Najbolji igrač Clippersa pred sam kraj sjajno je reagirao u obrani blokirajući pokušaj Jamesa, dok je Lou Williams na drugoj strani promašio šut za pobjedu. Produžetak su Lakersi započeli bolje, koševe su ubacili LeBron i Rajon Rondo, Clippersi više niti jednog trenutka nisu uspjeli doći do preokreta. James je završio s 24 poena, 14 skokova i devet asistencija, Lance Stephenson ubacio je 20. Ivica Zubac na parketu je proveo 18 minuta, zabilježio je učinak od sedam poena (1-6, sl. bacanja 5-6), tri skoka, asistenciju i izgubljenu loptu. Wiliams je s 24 poena bio prvo ime Clippersa.

Nakon velike razmjene igrača u kojoj su klub napustili DeAndre Jordan, Wes Matthews i Dennis Smith Jr., Dallas Mavsi su protiv Detroita na raspolaganju imali tek devet igrača. Dvoboj je zbog lakše ozljede propustio i Luka Dončić. Mavsi su držali vodstvo nakon tri četvrtine, međutim nisu uspjeli zadržati prednost u posljednjoj dionici koju su Pistonsi dobili s 30:19. Andre Drummond (24p, 20sk) pogodio je dva slobodna bacanja 3.3 sekunde prije kraja čime je potvrđena pobjeda Detroita. Blake Griffin je u vrijeme utakmice saznao kako će šesti put nastupiti na All Star utakmici, prvi put kao član momčadi s Istoka. Završio je dvoboj s 24 poena, deset skokova i šest asistencija.

Okršaj dvije najbolje momčad Istoka odigran je u Torontu. Četvrti i posljednji put ove regularne sezone zaigrali su Raptorsi i Bucksi. Treći put pobjeda je otišla na stranu Milwaukee Bucksa koji su ostvarili impresivno slavlje na teškom terenu. Nakon što su gosti preuzeli vodstvo u drugoj četvrtini više se nisu osvrtali. Domaću momčad limitirali su na 40 posto šuta, odnosno svega 26 posto za tricu (7-27), a sami su proizveli sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Giannis Antetokounmpo ponovno je činio od svega pomalo, 19 koševa, devet skokova, pet dodavanja, dvije blokade, četiri osvojene lopte i tek jedna izgubljena. Khris Middleton proslavio je prvi poziv na All Star utakmicu sa 18 koševa. Pascal Siakam je s 28 poena predvodio Raptorse. Bucksi su pobijedili u osam od posljednjih deset utakmica zadržavši status najbolje momčadi lige ispred Golden State Warriorsa.

Philadelphia Sixersi odigrali su izvanrednu obranu u prvom slavlju nad Golden State Warriorsima u posljednjih šest godina. Joel Embiid bio je fantastičan s 26 poena i 20 skokova, Ben Simmons dodao je identičan zbroj poena uz osam skokova i šest dodavanja. Warriorsi koji su nastupili bez bolesnog Klayja Thompsona poraženi su nakon niza od jedanaest pobjeda, a najbolji je bio Steph Curry s 41 poenom, Kevin Durant ubacio je 25. Nakon što je potonji smanjio zaostatak na 102:96, Draymond Green je napravio prekršaj, a zatim zaradio i tehničku pogrešku zbog svađe sa sucem i utakmica je otišla u nepovrat.

Brooklyn Netsi ostali su ne korak od pobjede u San Antoniju, držali su vodstvo sve do dvije minute i sedam sekundi prije kraja utakmice. Derrick White je tada pogodio oba slobodna bacanja i Spursi se nisu više osvrtali. White je bio i najbolji igrač domaćina s 26 poena, LaMarcus Aldridge ubacio je 20 uz 13 skokova. D’Angelo Russell je s 25 koševa predvodio Netse.