Marin Čilić

Čilić odveo Hrvatsku u drugo finale Davis Cupa

Pobjedom u tri seta protiv Richarda Gasqueta, Marin Čilić osigurao je hrvatskoj Davis Cup reprezentaciji drugi nastup u finalu najvećeg momčadskog teniskog natjecanja. Rezultatom 6:3, 6:2, 7:5 nakon dva sata i 14 minuta Čilić je donio Hrvatskoj treći bod protiv Francuske u polufinalnom susretu igranom u Dvorani “Krešimir Ćosić” u Zadru.

Čilić je u tri dana osvojio tri boda za Hrvatsku. Nakon što je Gasquet u petak svladao Bornu Ćorića 6:2, 7:6(5), 6:1, Međugorac je slavio protiv Lucasa Pouillea (6:1, 7:6(4), 2:6, 6:2), da bi u subotu s Ivanom Dodigom okrenuo rezultat u korist domaćina. Dobili su Nicolasa Mahuta i Pierre-Huguesa Herberta sa 7:6(6), 5:7, 7:6(6), 6:3 nakon gotovo četiri sata igre.

Hrvatska, koja je osvojila Davis Cup 2005. pobjedom protiv Slovačke u Bratislavi, u svojem drugom finalu u studenom igrat će protiv Velike Britanije ili Argentine.