Vaterpolo

Čilić u osmini finala, vaterpolisti upisali drugu pobjedu

Marin Čilić izborio je osminu finala na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, i to teže od očekivanog. Iako rezultat 6:3, 6:4 sugerira lakšu pobjedu protiv Moldavca Radua Albota, Međugorac je u drugom setu izgubio servis te se uspio vratiti, a u prvom je spasio dvije break-lopte protivnika. Meč je trajao 98 minuta.

Jedini preostali hrvatski tenisač u Brazilu za četvrtfinale će se boriti s mnogo zahtjevnijim protivnikom, Gäelom Monfilsom. Francuski igrač izbacio je Rogerija Dutru Silvu sa 6:2, 6:4. Jedini Čilićev ogled s Monfilsom bio je 2009., kad je Francuz slavio u tri seta na pariškom Mastersu. Bit će to i uvertira za njihov vjerojatni ogled u polufinalu Davis Cupa u rujnu u Zadru.

Ana Konjuh, jedina hrvatska tenisačica u Riju, poražena je u dvoboju drugog kola. Bolja je bila 12. igračica svijeta Carla Suarez Navarro, sa 7:6(5), 6:3. 19-godišnja Dubrovkinja propustila je set-loptu u završnici prvog seta, da bi Španjolka u drugom brzo došla do vodstva 4:0 i rutinski privela meč kraju.

Branitelji olimpijskog zlata, hrvatski vaterpolisti, u infarktnoj su završnici došli do pobjede 7:6 protiv Crne Gore u drugom kolu skupine. Luka Bukić zatresao je protivničku mrežu osam sekundi prije kraja susreta i donio drugo slavlje momčadi Ivice Tucka. Nakon što je Hrvatska vodila u većem dijelu dvoboja, Crna Gora imala je u posljednjoj minuti igrača više i priliku za vodstvo. No, sreća se okrenula na hrvatsku stranu.

Italija je u Skupini B pobijedila Francusku 11:8, pa Hrvatska i Italija predvode skupinu s po četiri boda. Crna Gora i Španjolska imaju po dva, a Francuska i SAD su zabilježili dva poraza. U susretima trećeg kola 10. kolovoza sastaju se Hrvatska – Španjolska, Crna Gora – Italija te Francuska – SAD.

Nakon što je trećeg dana Igara Josip Glasnović donio zlato Hrvatskoj u trapu, četvrtog dana nastupit će mnoštvo hrvatskih predstavnika. Veslač Damir Martin nastupa u četvrtfinalu samca; braća Valent i Martin Sinković u polufinalu dvojca na pariće; jedrit će Ivan Klaljković Gašpić, Tina Mihelić, Tonči Stipanović i Luka Mratović, a jutarnji sati srijede rezervirani su za nove dvoboje košarkaša i rukometaša. I jednima i drugima protivnik je Argentina.

Nakon teškog poraza od Katara u prvom kolu (23:30), rukometaši će biti u akciji od 3 sata. Pola sata kasnije igra momčad Aleksandra Petrovića koja je na startu turnira iznenadila Španjolsku.