Marin Čilić

Čilić uvjerljiv i u drugom kolu, ispali Dodig i Melo

Ni u petom međusobnom dvoboju Sergij Stakhovsky nije imao šanse protiv Marina Čilića. Prvi hrvatski igrač pobijedio je u drugom kolu US Opena za 99 mninuta rezultatom 6:1, 6:2, 6:3 te najavio da će biti jedan od kandidata za naslov u Flushing Meadwosu.

U prva dva seta nije bilo neizvjesnosti. Ukrajinac je u trećem osvojio jedan servis, ali Čilić se odmah vratio i priveo posao kraju. U trećem kolu čega ga Amerikanac Jack Sock, koji ga je pobijedio u nedavnom četvrtfinalu Davis Cupa, kad je Čilić imao dva seta prednosti.

Pobjednici nedavnog Mastersa u Cincinnatiju, Ivan Dodig i Marcelo Melo, poraženi su već u prvom kolu. Bolji su sa 7:5, 7:6(2) bili Amerikanci Nicholas Monroe i Donald Young. Young će u četvrtak navečer biti protivnik Ivi Karloviću u drugom kolu u pojedinačnoj konkurenciji.