Dinamo remizirao u Bernu s Young Boysima

Da su Young Boysi su na svom stadionu izuzetno opasni, potvrdili su to i u ovom susretu, ali Dinamo je izvukao remi 1:1 i može biti zadovoljan odrađenim, piše Sportnet.

Prvih 20 minuta u Bernu Dinamo je teško preživljavao. Domaćin je igrao izvrsno, daleko brže i jednostavnije, lakoćom je stvarao prilike i samo nekoliko odličnih reakcija Zagorca održalo je Modre u minimalnom zaostatku.

Već u prvoj minuti Sulejmani je sjajno potegnuo izvana, lopta je sijevnula pokraj vratnice, ali minutu kasnije Young Boys je stigao do vodstva. Krasna i brza akcija, dobar dio Dinamovih igrača bio je loše postavljen i iz drugog plana na ubačaj s desne strane došao je Mbabu i iz blizine skrenuo loptu u mrežu.

Nakon toga u nekoliko navrata opasno je prijetio Hoarau, Zagorac je tu bio oprezan i tek iza 20. minute Dinamo je uspio umiriti igru i zaigrati bolje.

Prvu pravu priliku za Modre propustio je Gojak koji je u 35. minuti bio u odličnoj poziciji i pucao s 14-15 metara, ali loše i preko gola.

Dobra tranzicija donijela je Dinamu poravnanje u 40. minuti. Olmo je oduzeo loptu na svojoj polovici, ona dolazi do Hajrovića koji odlično vidi utrčalog Oršića, pronalazi ga, a Oršić dolazi sam pred vratara i lijepo pogađa mrežu za 1:1.

Puno bolji rezultat od dojma, slično kao u Kazahstanu Dinamu kao da je trebalo vremena da se privikne na podlogu s umjetnom travom.

Početak drugog poluvremena donio je nove probleme za Modre i pritisak Young Boysa. Ponovno je Zagorac spašavao i to nakon odličnog udarca Hoaraua u donji kut te Mbabua nakon odbijene lopte.

Deset minuta čekao je Dinamo na prve pokušaje, prvi Olma bio je neugodan ubačaj koji je skoro prevario domaćeg vratara, a onda puno kvalitetnija situacija, dobar napad Dinama i završnica Hajrovića iskosa gdje se ponovno ispriječio vratar David von Ballmoos.

Bilo je to odlično razdoblje Dinama koji je imao još dvije krasne šanse, a Young Boys dosta sreće. U 60. minuti odlična kontra i asistancija Gavranovića za Hajrovića koji lomi čuvara i iskosa puca jako dobro, ali pogađa suprotnu vratnicu.

Odmah nakon toga Oršić sjajno puca s ruba kaznenog prostora, ali domaći vratar fantastično brani i odbija loptu koji centimetar pokraj vratnice.

U zadnjih 20 minuta domaćin je ponovno pritisnuo, imao i dva opasna slobodna udarca na 20 metara, ali mreža se nije tresla.

Do kraja susreta Dinamo je sačuvao tih 1:1 i može biti zadovoljan rezultatom koji nosi u Maksimir.

Izvor: Sportnet