Dinamo svladao Hajduk i približio se novoj tituli

U velikom hrvatskom derbiju na Poljudu, nogometaši Dinama svladali su Hajduk rezultatom 2:1 i na taj način pobjegli Splićanima na osam bodova prednosti.

Goste je u vodstvo doveo Mario Gavranović u 14. minuti, a jedanaest minuta kasnije sjajnim golom iz slobodnog udarca Mijo Caktaš domaćinu donosi poravnanje. Do kraja poluvremena Hajduk je u nekoliko navrata mogao doći i do vodostva, ali sjajni Dominik Livaković nije dopuštao preokret.

Sa dobrom igrom Hajduk nastavlja i u drugom poluvremenu, ali Livaković brani udarce Futacsa i Saida. Kazna stiže u 59. minuti. Ćorić je izveo korner, Said promašuje loptu, a to kažnjava Gavrinović i dovodi Dinamo u vodstvo.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Dinamo se u Zagreb vratio sa punim plijenom. Ovom pobjedom su vratili prednost od osam bodova nad Hajdukom koji se do kraja prvenstva može jedino nadati čudu.