Donna Vekić u trećem kolu Wimbledona, Karlović propustio 2:0 u setovima i meč loptu

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA 55.) plasirala se u treće kolo Grand Slam turnira Wimbledonu nakon što je u srijedu u drugom kolu pobijedila Šveđanku Rebeccu Peterson (WTA 78.) 7:5, 6:3.

Osječanka je dobro otvorila meč, odmah je na početku uzela dvaput servis suparnici i onda je kod vodstva 4:0 stala i dopustila Petersen da osvoji pet gemova zaredom. Nakon toga, Vekić Šveđanki uzima servis i na kraju svojim servisom osvaja set nakon 49 minuta igre.

Drugi set Vekić također otvara breakom čime dolazi u prednost koju ne ispušta do kraja.

U meču, koji je trajao sat i 26 minuta, obje su tenisačice servirale četiri asa i napravile po jednu dvostruku grešku. Vekić je servis gubila četiri puta, a suparnici ga je uzela triput.

Osječanka je pogodila 29 winnera i 15 neprisiljenih pogrešaka, dok je švedska tenisačica imala sedam winnera manje i četiri greške više.

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled. U trećem kolu, što je za Vekić najbolji rezultat u Wimbledonu, igrat će protiv Belgijke Yanine Wickemeyer s kojom je igrala jednom, kvalifikacije turnira u Torontu 2015. kada je Belgijanka bila bolja.

Hrvatski teniski veteran, 39-godišnji Ivo Karlović nije se uspio plasirati u 3. kolo Wimbledona. U drugom kolu nakon gotovo četiri sata igre svladao ga je Nijemac Jan-Lennard Struff sa 6:7 (5), 3:6, 7:6 (4), 7:6 (4), 13:11.

Karloviću protiv Struffa nije pomogao ni 61 as, niti vodstvo od 2-0 u setovima kao ni meč-lopta kod prednosti 6:5 u četvrtom setu.

U dvoboju u kojemu su dominirali servisi, oba igrača ostvarila su po jedan break u čitavom meču, Karlović je Struffu oduzeo servis krajem drugog seta, dok je Nijemac jedini break ostvario u posljednjoj igri dvoboja, u 35. Karlovićevom servis-gemu.

Naš je igrač bio suočen s ukupno šest break-lopti, od kojih je pet bilo u prvom setu koje je sve spasio, a jedna u 24. igri petog seta. S druge strane, nakon neiskorištene jedne break-lopte u prvom setu, Karlović je oduzeo servis Struffu za vodstvo 5:3 u drugom setu, a imao je i jednu break-loptu kada je Nijemac servirao za ostanak u meču krajem četvrtog seta. No, tada je Struff odlično odservirao i nije Karloviću ostavio nikakvu šansu da osvoji poen i okonča meč.

Možda je ključan po ishod dvoboja bio “tie-breeak” trećeg seta u kojemu je Karlović vodio 4:2 i imao servis, a tada mu je dosuđen prijestup kod servisa. To ga je poprilično iživciralo pa je izgubio pet poena u nizu, od toga tri na svom početnom udarcu pa je Struff dobio taj “tie-break” sa 7:4. U odlučujućoj igri četvrtog seta dogodio se samo jedan “mini-break”, a njega je napravio Struff kod rezultata 4:4 odlično lobavši Karlovića. Struffa u trećem kolu čeka osmerostruki pobjednik Wimbledona i prvi nositelj turnira Švicarac Roger Federer.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić jučer je trebao odraditi meč drugog kola Wimbledona protiv Argentinca Guida Pelle, no njihov dvoboj zbog kiše nije odigran do kraja i nastavit će se u danas.

Na teren su izašli oko 19 sati, a kiša je prvi put prekinula meč pri Čilićevu vodstvu od 6:3, 4:1. Nakon polusatne stanke meč je nastavljen, a Čilić je lakoćom odradio i drugu dionicu te dobio drugi set sa 6:1 i potom poveo 3:2 u trećem setu prije nego je meč ponovno prekinut.

Igrači su se opet vratili na teren nakon još pola sata pauze, no uspjeli su odigrati samo dva gema prije novog prekida, a oba je dobio Pella koji uz “break” prednosti vodi 4:3 u trećem setu.