Untitled

Francuska, Belgija i Njemačka osigurali četvrtfinale Eura

Poslije Portugala, Poljske i Walesa, četvrtfinale Europskog nogometnog prvenstva u nedjelju su izborili domaćin Francuska te Belgija i Njemačka.

Francuskoj je bila potrebna inspiracija Antoinea Griezmanna, koji je postigao dva gola protiv Republike Irske u drugom poluvremenu i režirao preokret 2:1. Irci su vodili od druge minute pogotkom Robbieja Bradyja s bijele točke, a susret su završili bez isključenog Duffyja.

Njemačka je imala lakši posao protiv Slovačke. Jerome Boateng prvim je reprezentativnim golom u osmoj minuti “načeo” Slovake, a u završnici prvog dijela precizan je bio Mario Gomez. Posao je dovršio Julian Draxler u 63. minuti.

Nakon što je osvojila skupinu bez poraza, Mađarsku je grubo prizemljila razigrana Belgija predvođena Edenom Hazardom, koji je postigao treći gol u slavlju 4:0. Toby Alderweireld zabio je jedini gol u prvom poluvremenu, a u drugom Belgijci su potopili Mađare preko Michyja Batshuayija, Hazarda i Yannicka Carrasca. Protivnik Belgije u četvrtfinalu bit će Wales.

Ponedjeljak donosi posljednje dvije utakmice osmine finala. Italija i Španjolska, finalisti prošlog Europskog prvenstva, susreću se u 18 sati u Parizu, a Engleska i Island u 21 sat u Nici. Pobjednik prvog dvoboja u četvrtfinalu ide na Njemačku, a drugog na Francusku.