Francuska

Francuska okončala islandsku bajku

Posljednji četvrtfinalni ogled Europskog nogometnog prvenstva donio je više golova nego u prethodne tri utakmice zajedno. Domaćin Francuska ispunila je očekivanja i s 5:2 okončala put Islanda, dotad najugodnijeg iznenađenja turnira. U polufinalu Tricolori će igrati protiv svjetskog prvaka Njemačke.

Francuska je brzo došla do dva gola prednosti preko Oliviera Girouda i Paula Pogbe. Dimitri Payet dodao je treći gol, a do kraja poluvremena zabio je i Antoine Griezmann te otklonio svaku neizvjesnost oko konačnog ishoda.

Kolbeinn Sigthorsson uzvratio je za Island početkom drugog poluvremena. Giroud je svojim drugim golom na susretu vratio domaćima četiri gola prednosti, a Island je uspio smanjiti zahvaljujući Birkiru Bjarnasonu.

Francuska će u svojem prvom polufinalnom nastupu na europskim prvenstvima od 2000. godine odmjeriti snage s Njemačkom, koja je u četvrtfinalu eliminirala Italiju poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. Dvoboj starih rivala na rasporedu je u četvrtak u Marseilleu. U srijedu u Lyonu igra se prva polufinalna utakmica. Portugal će pokušati doći do drugog europskog finala u svojoj povijesti poslije poraza na domaćem terenu 2004. Wales ima priliku doći u samu završnicu na svojem debiju na europskim prvenstvima.