Untitled

Francuska svladala Rumunjsku na otvaranju Europskog prvenstva

Spektakularnim pogotkom Dimitrija Payeta Francuska je pobijedila Rumunjsku 2:1 na otvaranju Europskog nogometnog prvenstva u Parizu. Igrač West Hama zabio je pobjednički gol uoči sudačke nadoknade iz velike udaljenosti, a u u 58. minuti asistirao je Olivieru Giroudu za vodstvo domaćina turnira. Rumunjska je uspjela poravnati s bijele točke. Točan je bio Bogdan Stancu sedam minuta kasnije.

Drugi ogled Skupine A, Albanija – Švicarska, na rasporedu je u subotu u 15 sati u Lensu. Subota donosi i prve dvoboje Skupine B: u 18 sati u Bordeauxu sastaju se Wales i Slovačka, a Engleska i Rusija u 21 sat u Marseilleu.

Hrvatska reprezentacija nalazi se u Skupini D i na teren će u nedjelju na pariškom Parku prinčeva. Prvi protivnik bit će Turska. U istoj skupini su još branitelj naslova Španjolska i Češka.