gosk-siroki-2

GOŠK nastavio s dobrim rezultatima, pobjeda protiv Širokog Brijega 2:1

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su u Gabeli od GOŠK-a 2:1 u susretu 4. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 1.000 gledatelja na stadionu ”Perica-Pero Pavlović”.

”Plavo-bijeli” su imali terensku inicijativu na samom otvaranju utakmice, no realizacija je izostala. Već u 3. minuti Menalo je glavom zatresao gredu, a odmah u istom napadu Lončar je, također glavom, pucao izravno u vratara Kozića. Domaćini su pak prijetili iz kontri i polukontri, no mrežu u prvih 45 minuta nisu uspjeli zatresti.

Na otvaranju drugog dijela susreta GOŠK je zaigrao bolje što im se ubrzo isplatilo jer je Marko Mišić u 52. minuti eurogolom s 20 metara pogodio mrežu vratara Bilobrka za veliko slavlje domaćih.

Na krilima postignutog pogotka domaćin je krenuo još agresivnije te je igrač s klupe Mile Pehar, tek što je ušao, u 61. minuti pogodio za udvostručenje vodstva (2:0).

Sedam minuta kasnije novi šok za Širokobriježane, sudac Dragan Petrović, koji je inače propustio dosuditi gostima barem dva jedanaesterca iz tri sporne situacije (igranje rukom u kaznenom prostoru), isključio je napadača Ivana Krstanovića zbog udaranja protivničkog igrača.

Iako s igračem manje, Široki je na krilima igrača s klupe (Baša, Wagner i D. Ćorić) zaigrao bolje, no pogodak je stigao tek u 92. minuti kada je iskusni Wagner Santos Lago glavom nakon prekida zatresao mrežu.

Sve u svemu, iako je bilo propusta od strane suca, GOŠK je zasluženo slavio i osvojio nova tri boda.

Izvor: abcportal.info