27543039254_962551d604_o

Griezmann srušio Njemačku, Francuska u finalu

Antoine Griezmann bio je strijelac oba pogotka za Francusku koja je s 2:0 pobijedila Njemačku u drugoj polufinalnoj utakmici Europskog nogometnog prvenstva u Marseilleu. Napadač Atletico Madrida realizirao je prvo jedanaesterac na isteku prvog poluvremena, da bi vještom reakcijom u 72. minuti osigurao domaćoj reprezentaciji prolaz u završnicu turnira.

Nijemci su tako izgubili priliku da svjetskom naslovu dodaju i europski koji čekaju od 1996. godine.

Francuska će u nedjelju na pariškom Stade de Franceu protiv Portugala imati priliku doći do svoje treće europske krune. Prvi put slavila je na domaćem terenu 1984., a posljednji put 2000. u Belgiji i Nizozemskoj. Portugal je svoje jedino europsko finale igrao 2004. na domaćem terenu, kad ga je šokirala Grčka.