Zrinjski 2

Hercegovački derbi Širokog i Zrinjskog okončan remijem

Nogometaši Širokog Brijega i u trećoj ovosezonskoj domaćoj utakmici u Premijer ligi BiH morali su se zadovoljiti neriješenim ishodom. Derbi četvrtog kola sa Zrinjskim u srijedu okončan je rezultatom 1:1. Momčad aktualnog prvaka vodila je od 35. minute pogotkom Ivana Peke koji je iskoristio pogrešku Josipa Barišića. Ivan Baraban lijepim je golom u 67. minuti donio bod domaćima koji i dalje nemaju pobjedu na kontu ove sezone.

Zrinjski je ovim bodom zadržao treću poziciju u prvenstvu sa sedam bodova, dok je Široki Brijeg preuzeo deveto mjesto. Sada ima tri boda.

U srijedu su odigrane i sve preostale utakmice četvrtog kola. U drugom derbiju dana vodeća Sloboda je pobijedila Željezničar 2:0 u Tuzli, a Vitez je na domaćem terenu došao do svoje prve pobjede, 1:0 protiv Metalleghea.

I Olimpic je došao do prva tri boda, s 3:0 protiv Čelika u Istočnom Sarajevu. Sarajevo je zadržalo korak sa Slobodom domaćom pobjedom 3:2 protiv Krupe, dok su Radnik i Mladost odigrali 0:0.

Zrinjski u petom kolu očekuje još jedan derbi. U subotu u Mostar dolazi Sloboda, a Široki Brijeg će istog dana gostovati kod Čelika. U petak se sastaju Krupa – Olimpic i Mladost – Sarajevo, a u nedjelju Metalleghe – Radnik i Željezničar – Vitez.