Hrvatska ispustila veliko vodstvo protiv Češke

Dva gola prednosti nisu bila dovoljna hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji kako bi osigurala drugu pobjedu na Europskom prvenstvu. Češka se vratila u završnici susreta i izjednačila na konačnih 2:2 u dvoboju drugog kola Skupine D. Osim pobjede, Hrvatska je još propustila osigurati prolazak u osminu finala, iako i s ovakvim ishodom ima vrlo dobre izglede.

Utakmicu su obilježili i novi huliganski ispadi hrvatskih navijača, koji su u 86. minuti počeli bacati baklje na teren te izazvali međusobnu tučnjavu.

Ivan Perišić bio je strijelac prvog pogotka u 37. minuti. Marcelo Brozović u 59. minuti izbacio je Ivana Rakitića pred Petra Čecha, a veznjak Barcelone sjajno je prebacio slavnog vratara za 2:0. Za Hrvatsku je sve krenulo nizbrdo prvo ozljedom Luke Modrića koji će propustiti utakmicu trećeg kola protiv Španjolske. U 76. minuti Milan Škoda je smanjio na 2:1 odmjerenim udarcem glavom. Navijači su učinili medvjeđu uslugu Hrvatskoj produživši zbog nereda susret te je u sudačkoj nadoknadi dosuđen jedanaesterac zbog igranja rukom Domagoja Vide. Tomaš Necid donio je Česima prvi bod i nadu u prolazak skupine.

Hrvatska treći susret u skupini igra u utorak sa Španjolskom, čiji se dvoboj drugog kola protiv Turske igra kasnije u petak.