UEFA_Euro_2016_Lens_3

Island šokirao Englesku, Italija izbacila Španjolsku

Posljednje utakmice osmine finala Europskog nogometnog prvenstva donijele su dva iznenađenja. Nešto veće je ispadanje Engleske, koja je poražena 1:2 od Islanda. Sva tri gola pala su u prvih 18 minuta. Wayne Rooney realizirao je jedanaesterac već u četvrtoj minuti. Ragnar Sigurdsson ubrzo je izjednačio, a pogodak Kolbeinna Sigthorssona pokazao se odlučujućim.

Italija je s 2:0 eliminirala aktualnog europskog prvaka Španjolsku kojoj je ugašena nada u osvajanje treće uzastopne europske titule. Giorgio Chiellini ugurao je prvu loptu u gol u 33. minuti, a bolju predstavu Talijana okrunio je Graziano Pelle u sudačkoj nadolnadi drugog poluvremena.

Nakon ostvarenja najboljeg rezultata u svojoj povijesti, reprezentativci Islanda u četvrtfinalu će se ogledati s Francuskom u nedjelju. Italija je izborila dvoboj sa svjetskim prvakom Njemačkom u subotu. Prva četvrtfinalna utakmica, Poljska – Portugal, na rasporedu je u četvrtak, a u petak se sastaju Wales – Belgija.