europa league stade de suisse

Ispala i dva preostala predstavnika BiH u Europskoj ligi

Poslije Širokog Brijega, u prvom pretkolu Europske lige eliminirana su i dva preostala predstavnika Bosne i Hercegovine, tuzlanska Sloboda i bijeljinski Radnik.

Kraj za Tuzlake došao je u Jeruzalemu. Poslije 0:0 u prvoj utakmici prošlog tjedna, Sloboda je poražena 0:1 od Beitara. Jedini pogodak postigao je Atzily u 66. minuti s bijele točke.

Radnik je u Banja Luci ugostio bugarski Beroe, koji je slavio 2:0 poslije prošlotjednog remija bez pogodaka. Pochanski je bio strijelac oba pogotka, i to u dvije minute (79. i 80.).

BiH je tako već u prvoj fazi Europske lige ostala bez sva tri predstavnika. Široki Brijeg zabilježio je u utorak debakl na Malti porazom 0:2 od Birkirkare, koja je slavila s ukupnih 3:1. Poraz je rezultirao i ostavkom trenera Slavena Muse.

Zrinjski ostaje jedini bosansko-hercegovački predstavnik u europskim natjecanjima. 12. srpnja dočekuje Legiju iz Varšave u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Dodajmo da je predstavnik Hrvatske u prvom pretkolu Europske lige, Lokomotiva, uvjerljivim rezultatom prošao dalje. Zagrepčani su u drugom dvoboju svladali andorsku Santa Colomu 4:1 nakon što su u prvom bili bolji s 3:1. U drugom pretkolu Lokomotiva ide na finsku momčad RoPS. U drugom pretkolu priključuje se i splitski Hajduk, kojem će protivnik biti rumunjski Iasi.