Kapetan Rakitić za 45 minuta podijelio tri asistencije

Barcelona je u uzvratnom susretu šesnaestine finala Kupa kralja svladala trećeligaša Leonese s 4:1, a Ivan Rakitić je asistirao za tri gola u samo 45 minuta te je izašao na poluvremenu, prenosi HRT.

Raketa je s Messijem na klupi preuzeo kapetansku traku i odigrao je sjajno, prvo je u 18. minuti lijepo dodao El Haddadiju, koji iz okreta dovodi domaćina u vodstvo, a u 25. minuti je asistirao Denisu Suarezu za 2:0. U 43. minuti nabacio je Malcomu, koji glavom zabija za 3:0.

U prvom utakmici Barca je u gostima slavila s 1:0.

U ranije odigranom dvoboju nogometaši Atletico Madrida izborili su plasman u osminu finala španjolskog Kupa nakon što su u uzvratnom susretu šesanestine finala pobijedili trećeligaša Sant Andreu sa 4:0 nakon što su u prvoj utakmici slavili sa 1:0.

Atletico je rutinski stigao do pobjede, a među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Nikola Kalinić koji je zabio drugi gol na utakmici u 53. minuti.