Liverpool razmontirao Manchester City, Barcelona rutinski protiv Rome

Sinoć su odigrane preostale dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka. U oba susreta slavili su domaćini, Liverpool je iznenadio Manchester City pobjedivši sa 3:0, dok je Barcelona očekivano slavila protiv Rome rezultatom 4:1.

Vjerovalo se u to da Liverpool može iznenaditi Man City, ali ni oni najvatreniji navijači nisu očekivali ovako laganu pobjedu “Redsa”. Igrači Jurgena Kloppa odlično su otvorili utakmicu i već u 12. minuti preko Salaha dolaze do vodstva, a treba istaknuti i Milnera koji je poslao sjajnu loptu sa drugog dijela terena. U 21. minuti Oxlade-Chamberlain sjajnim golom povisuje na 2:0, a deset minuta kasnije Mane pogađa za 3:0 i baca Anfield u trans. U drugom poluvremenu Liverpool je bio više orjentiran na defanzivu. Klopp je sjajno postavio defanzivni blok i igrači Pepa Guardiole nisu mogli pronaći način kojim bi ugrozili “Redse”.

Barcelona je bez većih problema svladala Romu. Prva dva gola zabila je Roma, ali je na semaforu stajalo 2:0 za Katalonce. Prvo je De Rossi u 38. minuti matirao svog golmana, a u 55. minuti to je uradio i Manolas. U 59. na 3:0 povisuje Pique, u 80. Džeko smanjuje na 3:1, a konačni rezultat postavlja Suarez u 87. minuti.