Martić i Vekić ispale u prvom kolu US Opena

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo posljednjeg ovogodišnjeg Grand slam turnira, US Opena u New Yorku, bolja od nje je u susretu 1. kola bila 19. nositeljica Latvijka Anastasija Sevastova sa 6:2, 2:6, 6:3, prenosii HRT.

Vekić je u prvom gemu propustila break-loptu da bi do kraja prvog seta dva puta izgubila servis, no drugu dionicu dvoboja je otvorila s dva “breaka2 i prednosti od 3-0. Iako se Sevastova primakla na 3:2, Vekić je uspjela još jednom vezati tri gema zaredom i odvesti dvoboj u 3. set.

Ključnim se pokazao prvi gem odlučujućeg seta u kojemu Vekić nije uspjela iskoristiti niti jednu od tri prilike za oduzimanje servisa suparnice, a do kraja dvoboja nije više dobila priliku za “break”. S druge strane, Sevastova je u četvrtom gemu iskoristila svoju jedinu “break-loptu” u trećem setu te potom tu prednost uspjela održati do kraja.

Nakon Donne Vekić od nastupa na US Openu oprostila se i Petra Martić. Bolja od 27-godišnje Martić bila je Čehinja Lucie Šafarova koja je slavila sa 6:4, 6:4 nakon sat i pol igre.

U prvom setu hrvatska igračica izgubila je svoj servis u trećem gemu, no odmah u sljedećem ga je vratila, ali je potom Čehinja odmah napravila novi “break” i zadržala prednost do kraja seta, koji je dobila 6:4 iskoristivši četvrtu set-loptu.

U drugom setu obje su igračice držale svoje servise sve do petog seta, kada je Šafarova ponovo oduzela servis Martić za vodstvo od 3:2. Bio je to i jedini “break” u ovoj dionici, dovoljan Čehinji za treću pobjedu nad Martić u njihovom četvrtom međusobnom susretu.