Croatia vs. Portugal, 10th June 2013

Modrićev volej donio Hrvatskoj pobjedu protiv Turske

Hrvatska je pobijedila Tursku 1:0 u svojoj prvoj utakmici na Europskom nogometnom prvenstvu. Luka Modrić sjajnim je volejem krajem prvog poluvremena srušio turski otpor i osigurao Hrvatskoj vrijednu početnu pobjedu.

Mogla je Hrvatska na Parku prinčeva i uvjerljivije poraziti Tursku. Velike prilike propustili su u drugom poluvremenu Marcelo Brozović, Milan Badelj, Ivan Perišić i Darijo Srna. Perišić i Srna su po jednom i pogodili prečku.

Osim udarca Ozana Tufana, kojeg je Vedran Subašić obranio na crti, Turska se nije mogla pohvaliti šansama za realizaciju, pogotovo u drugom dijelu, kad je Hrvatska bila potpuno dominantna.

Momčad Ante Čačića u drugom kolu Skupine D u petak će se u 18 sati ogledati s Češkom te tada može osigurati prolazak u drugi krug. Turska će istog dana u Nici tražiti prve bodove protiv Španjolske. Češka i Španjolska svoj dvoboj prvog kola igrat će u ponedjeljak u 15 sati.

Nedjelja donosi još dvije utakmice: u 18 sati sastaju se Poljska i Sjeverna Irska, a u 21 sat Njemačka i Ukrajina.