Nogometaši Širokog Brijega protutnjali Grbavicom

Široki Brijeg je drugi finalist Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu. Nakon minimalne domaće pobjede, nogometaši Širokog Brijega slavili su i u sarajevskom uzvratu protiv prvenstvenog lidera Željezničara, ovog puta s visokih 3:0 te tako posve zasluženo izborili finale u kojem će odmjeriti snage sa Sarajevom.

Junaci širokobriješke pobjede su svi igrači i stručni stožer skupa s njima, međutim sarajevski “Plavi” će posebno dugo pamtiti Dejana Čabraju koji je zabio dva velemajstorska zgoditka te asistirao kod trećeg, a isto tako i nesavladivog Luku Bilobrka, koji je zaustavio i dva penala domaćim zvijezdama Zebi i Bekriću.

Gosti nisu ni mogli zamisliti bolji početak susreta pošto su poveli već u 5. minuti. Bivši igrač Širokobriježana Goran Zakarić slabo je gradio jednu loptu koju mu je uzeo Josip Ćorluka i kao i na onoj prvoj utakmici upisao asistenciju, ovaj put odigravši povratnu loptu na koju je natrčao Dejan Čabraja i majstorski pogodio s kojih 12 metara suprotne rašlje domaćeg gola.

Zeba je uzvratio u 10. minuti iz slobodnjaka, ali je lopta završila povrh gostujućeg gola. Samo dvije minute iza toga novo slavlje gostiju. Čabraja je izveo prvi udarac iz kuta na utakmici i prizemnom loptom idealno pronašao Pandžu koji u punom naletu nogom pogađa po sredini gola s nekih 11-12 metara udaljenosti.

Minutu nakon toga neprecizan je prvi strijelac domaćeg prvenstva Ivan Lendrić, baš kao i u 20. minuti nakon Stevanovićevog ubačaja. Gosti su nastavili s odličnom igrom, pa je u 28. minuti malo nedostajalo da domaći i po treći put ne kapituliraju. U kontri Širokog Brijega Čabraja je odlično poslužio Menala, a ovaj glavom pucao pored gola već savladanog Kjosevskog.

Blagojević je u 41. minuti pokušao s nekih 18 metara, ali je lopta otišla iznad gola, a u samoj završnici prvog dijela dogodila se i najbolja prilika domaćina. Nakon prekršaja Ivana Krstanovića dobili su priliku smanjiti iz kaznenog udarca, međutim Luka Bilobrk zaustavlja šut domaćeg kapetana Zajka Zebe.

Vratar domaćih je već u 56. minuti po treći put kapitulirao, a ponovno je u glavnoj ulozi bio briljantni Čabraja. Ovoga puta mu je Lončar kroz sredinu gurnuo loptu, a Čabraja sa lijeve strane gostujućeg napada zakucao loptu u mrežu domaćih za ogromnih 0:3.
Novi kazneni udarac za domaće u 73. minuti svira Grbić, i ponovno je to krajnje dvojben penal, ali kakve koristi dragi Grbiću Zorane kada je na golu fantastični Bilobrk Luka, koji i Bekriću Samiru zaustavlja šut bez puno muka. Ostalo je Željezničar – Široki Brijeg 0:3.