Premijer liga BiH: Vodeći trojac lagano bježi ostatku lige

Protekli vikend odigrano je 20. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Zrinjski je slavio na teškom gostovanju kod Mladosti. Plemići su poveli već u 14. minuti golom Bilbije, a na 2:0 povisuje Filipović sjajnim golom u 40. minuti. Gosti su kontrolirali utakmicu, nisu iskoristili nekoliko zicera što na kraju koristi domaćin koji u 86. minuti preko Denisa Čomora smanjuje na 1:2 što je bio i konačni rezultat. Mladosti je ovo bio prvi poraz na domaćem terenu ove sezone.

Željezničar je uz puno muke svladao tuzlansku Slobodu. Trenutno vodeća ekipa na tablici pokušavala je na sve načine doći do gola, ali gosti su se odlično branili, a čak su pogodili i stativu. Ipak, u 63. minuti nakon gužve u šesnaestercu Graovac pogađa za vodstvo domaćina. Sloboda se nije predavala, nisu iskoristili nekoliko odličnih prilika i iz Sarajeva na kraju odlaze bez bodova.

Široki je bez većih problema slavio na gostovanju u Vitezu. Golovima: Bralića, Ćorića i Barabana, gosti su već na poluvremenu riješili utakmicu. U 49. minuti Tirić brani penal Menalu, a Lončar natrčava i pogađa za 4:0. Počasni pogodak za domaćina postigao je Stanić u 89. minuti.