Program karnevala u Ljubuškom

Ovogodišnji, 21. po redu Ljubuški karneval donosi niz novosti u svom programu. Po prvi puta u Ljubuškom, karneval će trajati dva tjedna, a sve će započeti na srednjovjekovnoj tvrđavi herceg Stjepana, gdje će u nedjelju 17. veljače biti upriličeno proglašenje Karnevalske Republike Ljubuški.

Budući je Ljubuški prošle godine pristupio u društvo Europskih karnevalskih gradova, povorka će prvi puta biti međunarodnog karaktera. Osim domaćih karnevalskih skupina, nastupit će i osam skupina iz drugih država: Društvo Korant Podvinci – Ptuj (Slovenija), Karnevalska udruga Tome Krnjeval – Biograd na moru, Makarske maškare – Krvavica, Črna Sraka – Sračinec, Karnevalska skupina Baška voda (Hrvatska), Karneval Koret – Tuzi, Feštađuni – Budva (Crna Gora), KUD Sumarton – Totszenmarton (Mađarska).

Marku Karnevalu će se suditi za mnoga nedjela u protekloj godini, a glavna točka optužnice će biti: “Majmunski izbori trojedinog precjedništva.”

Prenosimo program 21. Ljubuškog karnevala:

17. veljače 2019.
14h – Proglašenje Karnevalske Republike na kuli herceg Stjepana
14:15h – Fešta od prvog Meštra
15h – Odjava programa na kuli
24. veljače 2019.
12h – Okupljanje malih mačkara kod Gimnazije Ljubuški
12:30h – Dječja karnevalska povorka od Gimnazije Ljubuški do Gradske športske dvorane
13h – Početak dječjeg karnevalskog programa u Gradskoj športskoj dvorani
14:30h – Kraj dječjeg karnevalskog programa
3. ožujka 2019.
8h – Okupljanje mačkara u Prologu
9h – Polazak kolone mačkara iz Prologa (Crveni Grm – Vašarovići – Grab – Vitina – Ljubuški)
10h – Mačkari u Grabu (kod osnovne škole)
10:30h – Polazak iz Graba
12h – Dolazak kolone mačkara u Ljubuški kod OŠ Marka Marulića
12:30h – Karnevalska povorka od OŠ Marka Marulića do Centra malih športova
13h – Središnji karnevalski program na centru malih športova
Pokloni karnevalske vlasti načelniku Barbariću i predsjedniku vijeća Kvesiću
Suđenje Marku Karnevalu
Majmunski izbori trojedinog precjedništva
Dernek ISILA
Ukazanje Zdravka Mamića u Međugorju
Pisanje prometne kazne Zaboravljenim braniteljima
Ulične tuče muževa i žena
Presuda Marku Karnevalu
Posmrtna besida Marka Karnevala
Proglašenje najbolje karnevalske skupine i podjela zahvalnica svim skupinama
14:40h – Kraj programa na Centru malih športova
16h – Početak programa u Prologu
16:15h – Karnevalski grah
16:30h – Prvi ples
17h – Diple Purple: Predstavljanje narodnih običaja uz nastup kulturnoumjetničkog društva
18h – Spaljivanje Marka Karnevala
18:15h – Vatromet
19h – Bal pod maskama
22h – Dodjela Nobelove nagrade za najbolju masku
24h – Završna sonata
Život je maskenbal!

Izvor: Ljubuski.net