Real i Bayern na korak do polufinala

Sinoć su odigrani prvi četvrtfinalni dvoboji Lige prvaka. Real Madrid ostvario je veliku pobjedu u Torinu svladavši Juventus rezultatom 3:0, dok je Bayern slavio na gostovanju u Španjolskoj pobjedivši Sevillu sa 2:1.

‘Stara dama’ je već u trećoj minuti bila na koljenima. Isco koristi prostor koji mu je ostavio De Sciglio, prolazi po lijevoj strani, a njegov ubačaj koristi Ronaldo koji pogađa za vodstvo gostiju. Do kraja poluvremena Juventus je bio konkretniji ali nisu uspijevali izjednačiti. Sličnu igru gledamo i u drugom poluvremenu sve do 64. kada promašaje Juventusa sjajnim golom kažnjava Ronaldo koji je dobio ovacije i cijelog stadiona. Dvije minute kasnije, Dybala dobija drugi žuti karton i to je bilo to od Juventusa. Konačni rezultat postavlja Marcelo u 72. minuti koji pogađa na asistenciju Ronalda. Real se tako sa sjajnim rezultatom vraća u Madrid i teško da će ispustiti ovako veliku prednost u uzvratu.

Zanimljivo je bilo i u Španjolskoj gdje su svoje snage odmjerili Sevilla i Bayern. Nakon što se oslobodila početnog pritiska Bavaraca, Sevilla kroz sjajnu tranziciju stvara nekoliko prilika od kojih posebno treba izdvojiti onu u 20. minuti kada Pablo Sarabia promašuje zicer. Ipak, 11 minuta kasnije se iskupio pogodivši za 1:0 nakon sjajne lopte Sergija Escudera. Slavlje domaćina nije dugo trajalo, samo šest minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Rodriguez, koji je minut prije ušao umjesto ozljeđenog Vidala, povukao je loptu koju šalje Riberiju na lijevu stranu koji ubacuje u šesnaesterac a Navas u pokušaju presjecanja lopte matira svog golmana i donosi izjednačenje Bayernu. Jupp Henyckes na poluvremenu odlučuje ostaviti Bernata u svlačionici, umjesto njega uvodi Rafinhu što se pokazalo najboljim potezom u utakmici. Bernat je loše izgledao na terenu, puštao je dosta po lijevoj strani a posebno je nervozan bio nakon primljenog gola. S Rafinhom u drugom poluvremenu Bayern je dobio stabilnost u zadnjoj liniji, ali i u napadu gdje je Brazilac također radio sjajan posao. Učestali napadi isplatili su se u 68. minuti kada Thiago pogađa na asistenciju Riberya i donosi vodstvo gostima. Bayern je u nekoliko navrata mogao doći i do većeg vodstva, posebno preko dva dobra udaraca Rodrigueza. Ipak, Bavarci na kraju mogu biti zadovoljni jer se sa pobjedom vraćaju u Njemačku gdje bi sljedeći tjedan trebali izboriti novo polufinale Lige prvaka.