Real svladao PSG, Liverpool pomeo Porto

U poslastici osmine finala ovosezonske Lige prvaka, Real Madrid je na Santiago Bernabeu svladao PSG s 3:1. Utakmica nije počela dobro za Madriđane jer Paris u 33. minuti preko Rabiota dolazi do vodstva. Pred kraj prvog poluvremena Lo Celso neoprezno povlači Kroosa i sudac Gianluca Rocchi pokazuje na bijelu točku sa koje je siguran bio Ronaldo i na poluvrijeme se odlazi sa izjednačenim rezultatom.

U drugom poluvremenu se nastavilo sa otvorenom igrom, propuštene prilike su sijevale na obje strane. Za novi gol čekali smo sve do 83. minute kada jedan odbijanac pogađa Ronalda u koljeno i završava iza leđa Aureole. Psihički potonule Parižane kažnjava Marcelo koji u 86. minuti postavlja konačni rezultat. Utakmicu je obilježilo i jako loše suđenje talijanskog suca.

Liverpool je bez većih problema slavio na gostovanju u Portu. Pobjedom od 5:0 (Mane 25, 53, 85 ; Salah 29, Firmino 56) Englezi su praktički osigurali prolaz u četvrtfinale, pa u uzvrat na Anfieldu mogu ući opuštenije.