Remi u hercegovačkom derbiju, uspješan debi Goce Sedloskog

U derbiju devetog kola Premijer lige nogometaši Zrinjskog i Širokog Brijega podijelili su bodove odigravši utakmicu bez pogodaka.

Gosti su u prvom dijelu bili bolji protivnik, te su stvorili tri prigode za postizanje pogotka. U 18. minuti udarac Babića nogom zaustavlja vratar Zrinjskog Brkić, a samo minutu kasnije Brkić sjajno reagira nakon pokušaja Bagarića glavom. Bagarić je u prilici i u 41. minuti kada je pokušao glavom, a opasnost ispred svog gola otklonio Jakovljević.

Aktualni prvaci BiH u prvom poluvremenu su samo jednom ozbiljnije zaprijetili golu Širokobriježana. U 43. minuti Barišić ne koristi dobro ubacivanje Todorovića s lijeve strane.

Puno bolju igru gledali smo u nastavku susreta. Ponovno su gosti prvi zaprijetili, a udarac Čabraje u 49. minuti prohujao je nekoliko centimetara pored gola Zrinjskog. Dvije minute kasnije uzvratili su Plemići preko Bilbije koji je u kontri izblokiran. Igrač Zrinjskog imao je samog Todorovića na lijevoj strani, ali je pokušao sam završiti akciju što se pokazalo kao loša odluka.

U 72. minuti Todorović je šutirao je nakon lijepe kombinacije s Bilbijom, ali je vratar Bilobrk dobro postavljen. Široki je zaprijetio u 74. minuti preko Bagarića koji se oslobodio svog čuvara i šutirao iznad gola Zrinjskog.

Do kraja susreta nije bilo prigoda, a oko 3000 gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom vidjelo nije moglo biti zadovoljno prikazanim u hercegovačkom derbiju.

Na klupi Širokog Brijega debitirao je makedonski trener Goce Sedloski koji može biti zadovoljan izdanjem svoje momčadi u hercegovačkom derbiju.

Zrinjski: Brkić, Galić, Stojkić (od 58. Rustemović), H. Barišić, Jakovljević, Perišić, Čirjak, Bekrić (od 67. Bekić), Todorović (od 80. Stanić), Filipović, Bilbija.

Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul (od 74. Ćorluka), Matić, J. Barišić, Ćorić, Čabraja (od 80. Kvesić), Babić, Eliomar (od 61. Begonja), Kovačić, Marković.

Blaž Slišković rekao je da je Zrinjskom bod ”velik kao kuća”.

”Ušli smo otvoreno i jedno i drugi, a Široki je imao mnogo zrelije šanse. Na našu sreću nisu ih realizirali i kad se sve sabere i oduzme sretni smo s ovih 0:0. Prije susreta smo se nadali pobjedi ali s obzirom šta smo prikazali ovaj bod nam je velik. Bit će još ovakvih tvrdih utakmica. Široki agresivan, dobar, ali to smo i očekivali.
Pred nama su Kup i gostovanje u Bijeljini i trudit ćemo se koncentrirati na utakmice što dolaze”, rekao je Baka.

Goce Sedloski nije baš zadovoljan igrom svoje momčadi. “Za mene je ovo prva utakmica u ovoj ligi. Ovih sedam dana koje sam radio s dečkima, popravili smo koliko smo mogli. Derbi smo odigrali kako smo se dogovorili. Imali smo te prilike i nismo ih nažalost iskoristili. Mislima smo već u Kupu. Radit ćemo na realizaciji, dobro je što ulazimo u šanse, bit će vremena da ih realiziramo”, rekao je strateg Širokog Brijega.