Mreža

Široki Brijeg na Karačićevu povratku postigao šest golova

Prva provjera pod vodstvom novog trenera Branka Karačića bila je iznimno uspješna za nogometaše Širokog Brijega. “Plavo-bijeli” su u pripremnom ogledu pobijedili Čapljinu 6:1 u Kampu “Musa – Karačić” na Mostarskom blatu.

Iako rezultat sugerira lagan posao Širokobriježana, prvi i jedini gol u prvom poluvremenu postigli su u 33. minuti. Strijelac je bio Ivan Krstanović. Izjednačio je Miloš Bratić u 51. minuti za federalnog prvoligaša. Jure Ivanković vratio je Širokobriježane u vodstvo u 55., a onda se otvorilo domaćima. Antonio Repić pogađa za 3:1 u 70. minuti, Wagner dodaje još jedan gol tri minute poslije, a Stefan Barić još dva u 83. i 87. minuti.

Povratak Branka Karačića na klupu momčadi s Pecare uslijedio je poslije lošeg otvaranja sezone i ispadanja u prvom pretkolu Europske lige. Malteška Birkirkara eliminirala je Široki Brijeg remijem 1:1 na Pecari te domaćom pobjedom 2:0, nakon čega je Slaven Musa podnio ostavku na mjesto šefa stručnog stožera.

Trećeplasirana momčad u prošloj sezoni Premijer lige sprema se za otvaranje nove ligaške kampanje. Na domaćem travnjaku ugostit će Vitez 24. srpnja u 20.30 sati. Prije toga slijedi još jedan prijateljski ogled, s Mladosti iz Doboj-Kaknja na Pecari u nedjelju u 19 sati.