Široki

Široki Brijeg na Maltu s nepovoljnim rezultatom

Sva tri predstavnika Bosne i Hercegovine u prvom pretkolu Europske lige nisu uspjela ostvariti pobjedu u prvim susretima. Široki Brijeg ugostio je na Pecari maltešku Birkirkaru koja je na kraju napustila teren zadovoljnija zbog konačnog rezultata 1:1.

Cain Attard pogodio je u 15. minuti za vodstvo gostujuće momčadi koju vodi hrvatski trener Dražen Besek. Ivan Baraban na isteku prvog poluvremena zabio je izjednačujući pogodak. Plavo-bijeli će tako sljedećeg utorka na Malti morati tražiti protivničku mrežu ako se žele plasirati u drugo pretkolo.

Doprvak BiH, tuzlanska Sloboda, povratak u europska natjecanja poslije 12 godina obilježila je remijem 0:0 u Zenici s jeruzalemskim Beitarom. Radnik Bijeljina, debitant u Europi, ostvario je isti rezultat u Bugarskoj kod Beroea. Radnik i Sloboda uzvratne utakmice igrat će idućeg četvrtka.

Jedini predstavnik Hrvatske u prvom pretkolu, zagrebačka Lokomotiva, napravila je veliki korak prema prolasku slavljem 3:1 u Andori protiv Santa Colome.