Široki preokretom do pobjede nad Sarajevom

U derbiju 19. kola Premijer lige BiH, Široki je na Pecari sa 2:1 svladao ekipu Sarajeva. Gosti su poveli u 64. minuti preko Emira Halilovića, ali njihovo slavlje trajalo je samo tri minute kada Luka Menalo pogađa za izjednačenje. Pogodak za preokret i pobjedu Širokog postigao je Josip Ćorić u 81. minuti.

U prvom meču dana Radnik je sa 3:0 pobijedio Borac. Ovo je bila jako bitna utakmica za obje ekipe jer se bore za Ligu za prvaka. Domaćin je poveo već u desetoj minuti golom Dine Besirovića, a sedam minuta kasnije Irfan Hadžić pogađa za 2:0. Konačni rezultat postavlja Vladimir Bradonjić u 87. minuti. Radnik se trenutno nalazi na posljednjem mjestu koje vodi u Ligu za prvaka, a ovom pobjedom pobjegao je Mladosti i Borcu na dva, odnosno tri boda prednosti.