Široki vodio pa izgubio sva tri boda, Zrinjski razbio Čelik hat-trickom Bilbije!

Mladost je kod kuće bila bolja od Krupe rezultatom 2:1 do kojeg su došli preokretom u sedam minuta
Široki Brijeg izgubio je sva tri boda u Bijeljini gdje je Radnik nakon preokreta slavio s 2:1.

Gosti su poveli u 40. minuti preko Eliomara čiji je udarac iznenadio domaćeg vratara i završio u mreži. No, manje od dvije minute kasnije Radnik je poravnao golom Pece koji pogađa nakon lijepog dodavanja Martinovića.

Do potpunog preokreta domaćin je došao u 65. kada je Hadžić postavio konačan rezultat. Sve nade u dolazak do barem jednog boda gostima je ugasio Matić koji je u 88. dobio crveni karton zbog prigovaranja sucu.

U drugom susretu 15. kola bh. Premijer lige igranom od 14:30 sati Mladost je kod kuće pobijedila Krupu s istovjetnih 2:1. I u ovom susretu poraženi gosti su poveli. U 54. zabio je Milanović, a domaćin je preokrenuo golovima Guzine u 61. i Anđušića.

U terminu od 16 sati Zrinjski je kod kuće s 3:0 pobijedio Čelik,a apsolutni heroj plemića bio je Bilbija koji je zabio hat-trick!

Bilbija je zatresao mrežu već odmah u 1. minuti susreta, toćnije 25. sekundi! Drugi gol postigao je samo sedam minuta kasnije, a velike zasluge treba pridati Todoroviću koji se sjajno sjurio po lijevoj strani i ubacio za svog napadača.

Bivši napadač RNK Splita hat-trick je kompletirao je u 61. minuti uz asistenciju Kadušića.

U posljednjoj utakmici dana Sloboda je pred svojim navijačima odigrala 1:1 s Tuzlom City. Domaće je u vodstvo doveo Vidović u 23., a poravnao je Ubiparip u 62. minuti, prenosi goal com.