Široki i Zrinjski u sjajnoj atmosferi remizirali na Pecari, susret prekinut na 25 minuta

U derbiju 20. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega i Zrinjskog podijelili su bodove odigravši 1:1. Ovaj rezultat najviše ide u prilogu vodećem Sarajevu koje sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Zrinjskog i čak 15 više od drugoplasiranog Širokog, prenosi pogled ba.

Prvu prigodu na susretu oko 4000 gledatelja na stadionu Pecara vidjelo je u četvrtoj minuti kada je udarac Bekića lako zaustavio Bilobrk.

Široki svoju prigodu pretvara u pogodak. Pogrešno dodavanje Barišića koristi Bagarić i izlazi sam pred vratara Soldu koji ga ruši, a glavni sudac Irfan Peljto opravdano pokazuje na bijelu točku. Sa 11 metara siguran je bio Petar Franjić.
Domaći nogometaši mogli su u 24. minuti povećati prednost, ali je udarac Franjića zaustavio vratar Soldo. Četiri minute kasnije Zrinjski je imao najbolju prigodu za poravnanje. Marković je proigrao Filipovića koji bježi obrani Širokobriježana i šutira tik pored desne vratnice.

U 37. minuti Eliomar je šutirao u vanjski dio mreže, dok je na drugoj strani pokušaj Perišića u 40. minuti izblokiran.
Otvaranje nastavka nije donijelo prigode, igralo se uglavnom na sredini, s blagom inicijativom gostiju iz Mostara.
Glavni sudac Irfan Peljto odlučio je prekinuti susret u 66. minuti nakon što su domaći navijači ubacili baklje na teren, što su radili i tijekom prvog poluvremena. Nedugo zatim i navijači Zrinjskog Ultrasi učinili u isto, te su obje navijačke grupe davale veliku potporu svojim momčadima.

Sudac i delegat susreta Damir Šarić iz Tuzle donijeli su odluku da se isprazni dio tribine s najvatrenijim navijačima Širokog Škriparima, pa je susret nastavljen nakon 25 minuta stanke.
Zrinjski u 82. minuti dolazi do izjednačenja. Tridesetak sekundi nakon ulaska u igru Bencun je sjajno ubacio, a Filipović glavom matirao Bilobrka..

U 86. minuti vratar Soldo sjajno brani udarac Ćorića i tako ne dopušta Širokom da ponovno dođe do prednosti.
Zrinjski je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 89. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Hrvoje Barišić.

Široki: Bilobrk, Ćorić, Franjić (od 79. Popović), Babić, Eliomar (od 67. M. Stanić), Begonja, Hrkać, Perković, Bagarić, Marković, Enin.

Zrinjski: Soldo, Čurjurić, Barišić, Čirjak, Marković (od 82. Bencun), Stojkić, Perišić (od 70. Bekrić), Jakovljević, Filipović, Bekić, Kadušić (od 65. Galić).