Sjajna utakmica u Bostonu, Houston prekinuo Portlandovu seriju

Boston je u svom TD Gardenu svladao Oklahomu rezultatom 100:99. U utakmici punoj preokreta Kelti su slavili tricom Morrisa dvije sekunde do kraja utakmice. Najbolji u redovima domaćina bili su Tatum sa 23 i Morris sa 21 poenom, dok su se kod Thundera istaknuli Westbrook sa 27 i George sa 24 poena.

Houston Rocketsi slavili su na gostovanju kod Portland Trailblazersa sa 115:111. Rakete su ovom pojedom prekinule Portlandovu seriju od 13 uzastopnih pobjeda. Goste je predvodio sjajni Harden sa 42 poena, dok je Paul pridodao 22. Kod domaćina je odličnu partiju pružio Jusuf Nurkić koji je za 27 minuta na parketu ubacio 22 poena uz 11 skokova i četiri blokade, dok su Aminu i Lillard ubacili 22 odnosno 20 poena.

Iako su bili bez svog najboljeg igrača DeMara DeRozana, Raptorsi su slavili na gostovanju kod Orlanda 93:86. Vodeću ekipu Istoka predvodio je Lowry sa: 25 poena, osam asistencija i pet skokova. Najefikasniji kod domaćina bio je Shelvin Mack sa 17 poena, dok je Mario Hezonja za 18 minuta ubacio osam poena.

Phoenix nastavlja sa lošim igrama, odnosno tankiranjem. Poraženi su u svojoj dvorani od Detroit Pistonsa rezultatom 88:115. Najefikasniji igrač utakmice bio je Blake Griffin sa: 26 poena, 10 asistencija i devet skokova. Sunse je predvodio Alex Len sa 19 poena i 12 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Dragan Bender za 30 minuta na parketu imao učinak od: devet poena, šest skokova, tri asistencije i dvije blokade.