Sokolović donio Zrinjskom petu pobjedu u Drugoj ABA ligi

Košarkaši Zrinjskog ostvarili su večeras petu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Druge ABA lige. Mostarci su u dvorani na Bijelom brijegu porazili ekipu Rogaške s 94:93 (28:18, 23:23, 14:31, 29:20).

Zrinjski je sjajno otvorio utakmicu i sredinom prve dionice igre imao vodstvo 18:8. Nakon prve četvrtine bilo je 28:19. Domaći košarkaši su poveli i 15 poena prednosti (38:23), a zatim dopustili gostima povratak u susret. Dobrom igrom Rogaška dolazi do rezultata 43:42, da bi Zrinjski serijom 8:0 zaključio prvo poluvrijeme.

U trećoj četvrtini u ekipi Rogaške raspoloženi su bili Pajić i Sarajlija koji serijom trica preokreću rezultat u korist slovenske momčadi. Rogaška je tako u posljednju četvrtinu ušla s vodstvom 73:65.

Samo tri minute posljednje četvrtine bilo je dovoljno Zrinjskom da vrati prednost na svoju stranu. Plemići su tricom Šutala dvije i pol minute prije kraja došli do vodstvo 90:80. No, uporni gosti nisu se predavali, te su u samoj završnici poveli 93:92. Tri sekunde prije kraja Sokolović je poentirao za pobjedu Zrinjskog.

Aleksandar Todorović s 28 poena bio je najbolji kod Zrinjskog, u ekipi Rogaške sjajnu partiju je pružio Mirza Sarajlija s 27 koševa, prenosi pogled ba.