Šuma – povod za druženje i djelovanje

U organizaciji Šumsko gospodarskog društva Hercegbosanske šume Kupres, Udruženja inženjera i tehničara šumarstva Federacije BiH i Hrvatskog šumarskog društva BiH 25. i 26. kolovoza, u Kupresu u hotelu Adria ski održana peta Šumarijada Federacije BiH – Kupres 2017.

Pred oko 500 okupljenih sudionika dvodnevne manifestacije koja je za cilj imala druženje i natjecanje u šumarskim i sportskim disciplinama i razmjenu iskustava kroz kontakte i predavanja u cilju što bolje zaštite šuma u FBiH, direktor Šumsko gospodarskog društva HB šume Kupres, Branko Ivković, poželio je dobrodošlicu predstavnicima šumarija iz FBiH te predstavnicima šumarskih organizacija i fakulteta iz FBiH i Hrvatske, predstavnicima županijske i federalne vlasti i ostalim sudionicima.

Predsjednik Vlade Hercegbosanske županije, Ivan Jozić otvorio je V. Šumarijadu FBiH te organizatorima, suorganizatorima i svim sudionicima dvodnevne manifestacije zaželio uspjeh u stručnim šumarskim i sportskim disciplinama i ugodan boravak u Hercegbosanskoj županiji.

Predsjednik Vlade između ostalog je rekao da će Vlada Hercegbosanske županije i u budućnosti podržavati šumarstvo i drvoprerađivačku industriju, a naročito industriju u finalnoj obradi drveta prema EU normama i standardima, što će dovesti do povećanja prihoda, rasta investicija i novih radnih mjesta.

Ukupni pobjednik Šumarijade je ekipa JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA” koja je ekipni pobjednik u šumarskim disciplinama.

Šumarijadi je pored istaknutih gostiju iz FBiH i susjedne Republike Hrvatske nazočio i ministar poljoprivrede vodoprivrede i šumarstva u Vladi Hercegbosanske županije, Ivica Brešić.

U pojedinačnim i ekipnim disciplinama pobjednici su:

ŠUMARSKE DISCIPLINE

OKRETANJE VODILICE
1. Ivan Sliško -ŠGD “HERCEGBOSANSKE ŠUME”
2. Admir Hrnjić -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”
3. Ahmet Sofić -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”

KOMBINIRANI PREREZ
1. Haris Šećerović -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”
2. Dalibor Pendić -JP ŠPD ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA
3. Ahmet Sofić -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”

PRECIZNO PREPILJIVANJE
1. Elvedin Mališević -KJP “SARAJEVO ŠUME”
2. Fedžid Bešić- ŠGD “SREDNJOBOSANSKE ŠUME”
3. Admir Sloboda -KJP “SARAJEVO ŠUME”

ZASJEK I DEFINITIVNI PRESJEK
1. Nedžad Vatreš -JP “BOSANSKO-PODRINJSKE ŠUME”
2. Muarem Hodžić- ŠGD “SREDNJOBOSANSKE ŠUME”
3. Vinko Čičak- ŠGD “HERCEGBOSANSKE ŠUME”

KRESANJE GRANA
1. Dalibor Pendić -JP ŠPD ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA
2. Admir Hrnjić -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”
3. Ahmet Sofić- JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”

UKUPNO POJEDINAČNO ŠUMARSKE DISCIPLINE
1. Admir Hrnjić -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”
2. Sejo Kajmak- ŠGD “SREDNJOBOSANSKE ŠUME”
3. Haris Šećerović -JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”

UKUPNO EKIPNO ŠUMARSKE DISCIPLINE
1. JP “ŠUME TUZLANSKOG KANTONA”
2. ŠGD/ŠPD “SREDNJOBOSANSKE ŠUME”
3. JP ŠPD ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA

FAKULTATIVNE DISCIPLINE

PRESJECANJE SJEKIROM REZULTATI
1. MUSTAFA CETIN -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
2. ISHAD SADIKOVIĆ -ŠUME ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA
3. JASMIN JAGANJAC -ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

BRZINA PRESJECANJA AMERIKANKOM REZULTATI
1. ŠUME ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA
2. ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME

MODELIRANJE MOTORNOM PILOM I SJEKIROM REZULTATI
1. MARKO BATINIĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
2. SLAĐAN PENDIĆ- ŠUME ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA
3. JUSUF DUNIĆ -ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

SPORTSKE DISCIPLINE

1. BACANJE KUGLE REZULTATI
1. LUDIN DELIJA -KJP SARAJEVO ŠUME
2. AHMED SJEROTANOVIĆ -JP ŠPD ZDK ZAVIDOVIĆI
3. MUSTA FAZULIĆ -ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

2. SKOK U DALJ S MJESTA REZULTATI
1. SALIH BEGZADIĆ -ŠPD ZENIČKO DOBOJSKE ŠUME
2. ANĐELKO BRNIĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
3. ALEN VUKOJA -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME

3. ŠAH
1. RIJAD GRIZIĆ -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
2. ENIS SEJDIĆ- USTANOVA ZA ZAŠTITNA PRIRODNA PODRUČJA SARAJEVO
3. DRAGO ČIČAK -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME

4. ZRAČNA PUŠKA (Ž) REZULTATI
1. AZRA BEGANOVIĆ -ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME
2. SONJAT ERZIĆ- ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME
3. IVANA RADIĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME

5. TRČANJE U VREĆI 20 (Ž)
1. LEJLA BEGLERBEGOVIĆ -ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME
2. EMINA GRABUS -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. ADELA HALILOVIĆ -UNSKO SANSKE ŠUME

6. TRČANJE U VREĆI 40 (M)
1. VIDOSLAV MATIĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
2. HUSEIN FULAN -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. MIRNES BAŠIĆ – JP ŠPD ZDK ZAVIDOVIĆI

7. ATLETSKE DISCIPLINE – 100m (ž)REZULTATI
1. AILA AJKUNIĆ-ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
2. KRISTINA BARAĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
3. ADELA HALILOVIĆ-ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

8. ATLETSKE DISCIPLINE – 400m (Ž)REZULTATI
1. ARMINA MARIĆ -ŠPD BOSANSKO PODRINJSKE ŠUME
2. EMINA GRABUS -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. MARTINA ŠARIĆ -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME

9. ATLETSKE DISCIPLINE – 800m (M)REZULTATI
1. HARIS DŽAFO- ŠPD ZENIČKO-DOBOJSKE ŠUME
2. MIRKO KRIVIĆ- ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
3. ALMIR HUSKIĆ -ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME

10. ATLETSKE DISCIPLINE – 100m (M)REZULTATI
1. MIRKO KRIVIĆ-ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
2. KENAN BATAK-ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. HARIS DŽAFO -ŠGD ZENIČKO-DOBOJSKE ŠUME

11. OBARANJE S GREDE REZULTATI
1. ILIJA KUŠTRO -ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
2. ESAD IMAMOVIĆ-ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. EDIN ŠUVALIĆ- ŠPD ŠUME TUZLANSKOG KANTONA

12. ODBOJKA (Ž)
1. BOSANSKO PODRINJSKE ŠUME
2. ŠGD/ŠPD SREDNJOBOSANSKE ŠUME
3. ŠUME TUZLANSKOG KANTONA

13. MALI NOGOMET
1. ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
2. ŠGD/ŠPD SREDNJO BOSANSKE ŠUME
3. KJP SARAJEVO ŠUME

14. POTEZANJE KONOPCA
1. ŠGD/ŠPD SREDNJO BOSANSKE ŠUME
2. ŠGD HERCEGBOSANSKE ŠUME
3. ŠPD UNSKO SANSKE ŠUME

Izvor: Vlada HBŽ

*više pogledajte u prilogu