Zrinjski

Tri gola Mešanovića u slavlju Zrinjskog, Široki na začelju

Jasmin Mešanović postigao je tri gola u pobjedi Zrinjskog 4:1 protiv Olimpica u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. “Plemići” su se rutinski obračunali s posljednjeplasiranom momčadi prvenstva na domaćem terenu, a Mešanović je prvi pogodak postigao u 11. minuti.

Matija Katanec zabio je drugi u 39., a Mešanović dodaje preostala dva u 54. i 78. minuti. Za goste iz Sarajeva pogodio je Emir Hadžić u 74. minuti.

Aktualni prvak zadržao je korak s vodećim momčadima prvenstva. Poslije tri kola ima šest bodova, jedan manje od vodeće Slobode i Željezničara koji je kod kuće svladao Široki Brijeg 2:0.

Širokobriježani su i poslije tri ligaška susreta bez pobjede. Nakon remija na Pecari s Vitezom i Slobodom, pali su na Grbavici pogocima Ivana Lendrića i Steve Nikolića. Momčad Branka Karačića nalazi se na desetoj poziciji prvenstva, a iza nje su samo Radnik s jednim bodom i Olimpic koji je još bez bodova. Već u srijedu Širokom slijedi novi derbi, domaći dvoboj sa Zrinjskim.

Sarajevo je u subotu bilo blizu pobjede u Zenici, no Čelik je u završnici postavio konačnih 1:1. Marko Četković doveo je goste u vodstvo u 75. minuti, a izjednačio je Jasmin Smriko u 87.

Uz onu mostarsku, najefikasnija utakmica kola bila je susret Krupe i Radnika. Domaćin je s 2:2 nastavio niz bez poraza u debitantskoj sezoni u najvišem rangu nogometa u BiH. Elvir Koljić donosio je dva puta vodstvo domaćima, no poravnavali su Jovo Kojić i Željko Krsmanović. Radnik je posljednjih pola sata igrao bez isključenog Mladena Zeljkovića.

Sloboda je zadržala vodstvo na vrhu tablice u petak minimalnim slavljem protiv Viteza. Jedini gol postigao je Mladen Veselinović u 69. minuti.

Treće kolo u nedjelju zaključuju Mladost i Metalleghe.