Zrinjski 1

U Varšavi završen europski put Zrinjskog

Poljski prvak Legia svladao je Zrinjski 2:0 u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka te tako okončao ovosezonski europski nastup mostarske momčadi. Poslije 1:1 u prvoj utakmici, Legia je vodila poslije prvog poluvremena nakon upitno dosuđenog jedanaesterca, a u drugom je potvrdila prolaz.

Nemanja Nikolić realizirao je kazneni udarac u 28. minuti nakon što je lopta u šesnaestercu pogodila u ruku Ognjena Todorovića. Iako su “Plemići” pokušavali pokazati da se radi o ruci uz tijelo, sučeva odluka bila je konačna.

Nikolić je opet bio precizan u 62. minuti i potvrdio prolaz poljske momčadi koja će se u trećem pretkolu susresti s boljim iz ogleda slovačkog Trenčina i slovenske Olimpije.

Tako su na prvoj europskoj prepreci ispali svi klubovi iz Bosne i Hercegovine. Široki Brijeg, Radnik i Sloboda ranije su eliminirani u prvom pretkolu Europske lige.

Mostarci se poslije europskog oproštaja okreću pokušaju obrane naslova prvaka Bosne i Hercegovine. Prvi ispit imat će na domaćem terenu protiv bijeljinskog Radnika, u nedjelju u 20 sati.