Mreža

Vitez priredio iznenađenje kola u Sarajevu

Nogometaši Viteza u nedjelju su s dva su gola u drugom poluvremenu šokirali Željezničar na Grbavici i upisali pobjedu 2:0 u posljednjem ogledu petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kapetan u 75. i Kokot u 80. minuti realizirali su dva od ukupno tri udarca u okvir gola domaće momčadi i donijeli gostima povijesnu pobjedu na Grbavici. Vitežani su s ova tri boda skočili na petu poziciju te imaju četiri boda manje od vodeće Slobode.

U nedjelju je zabilježena još jedna gostujuća pobjeda. Radnik je slavio 2:1 kod Metalleghea i upisao prvu ovosezonsku pobjedu. U subotu je Zrinjski svladao Slobodu 2:0, a Široki Brijeg Čelik u Zenici 1:0. Mladost i Sarajevo su odigrali 0:0, dok je Krupa pobijedila Olimpic 2:0.

U sljedeću subotu sastaju se Olimpic – Mladost, Sloboda – Čelik i Željezničar – Zrinjski, a u nedjelju Vitez – Radnik, Sarajevo – Metalleghe i Široki Brijeg – Krupa.