Gareth Bale

Wales izveo preokret protiv Belgije za polufinale

Reprezentacija Walesa, debitant na europskim smotrama, izborila je polufinale Europskog nogometnog prvenstva u Francuskoj. Velšani su izveli preokret protiv Belgije i slavili 3:1 u Lilleu te izborili ogled s Portugalom.

Radja Nainggolan doveo je Belgijce u vodstvo u 13. minuti. Ashley Williams snažnim je udarcem izjednačio u 33., Hal Robson-Kanu u 55. minuti donosi prednost Walesu. Pritisak Wales urodio je trećim golom strijelca Sama Vokesa.

Velšani su se tako prometnuli u najugodnije iznenađenje turnira te će u srijedu u Lyonu imati priliku boriti se s Portugalom za prolazak u samu završnicu.

Subota donosi treći četvrtfinalni ogled. Svjetski prvak Njemačka borit će se s Italijom, finalistom posljednjeg Eura, od 21 sat. Francuska i Island svoju četvrtfinalnu utakmicu igrat će u nedjelju.