Završen prvi dio nogometne Premijer lige BiH

Utakmicama 22. kola završen je regularni dio nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine. Šest najboljih ekipa nastavit će natjecanje u Ligi za prvaka, dok će šest najslabijih igrati Ligu za opstanak.

U Ligi za prvaka nastupit će Zrinjski, Željezničar, Široki Brijeg, Sarajevo, Krupa i Radnik, dok će se za opstanak u društvu najboljih boriti Mladost, Borac, Gošk, Sloboda, Čelik i Vitez.

Radnik je remijem u gostima protiv ekipe Viteza osigurao Ligu za prvaka, a ekipi iz Bijeljine u tome je pomogao domaći remi Mladosti s ekipom Goška.

Zrinjski je zadržao lidersku poziciju nakon remija (1:1) s Borcem u Banjoj Luci. Aktuelni prvak BiH iz Mostara ima isti broj bodova kao i Željezničar, koji je na svom stadionu savladao ekipu Čelika s 3:1, ali i bolju gol razliku.

Novi kiks zabilježila je ekipa Sarajeva koja na svom stadionu nije uspjela savladati tuzlansku Slobodu. Utakmica je završena bez pogodaka, pa se Sarajevo gotovo oprostilo od borbe za naslov.

Loš rezultat na domaćem terenu upisala je i ekipa Širokog Brijega koja je s Krupom odigrala 1:1.

12. VITEZ 22 1 5 16 9:41 8

Kao što smo kazali Široki Brijeg je na Pecari odigrao 1:1 s Krupom. Domaći su poveli pogotkom Menala u 17 minuti, a gostima je bod donio Milanović u 89. minuti susreta.