Zrinjski uz dopadljivu igru lako svladao Slobodu

Nogometaši Zrinjskog ostvarili su treću pobjedu u nizu u Premijer lige. Nakon minimalnih pobjeda s 1:0 protiv Radnika u Bijeljini, i Mladosti u Mostaru, ekipa trenera Blaža Sliškovića na svom travnjaku je s 2:0 bila bolja od Slobode.

Prvu prigodu na susretu imali su gosti u 15. minuti. Pogriješio je vratar Brkić i dodao loptu u noge Vidovića u čijem udarcu nije bilo snage i preciznosti, pa je Brkić ispravio svoju pogrešku zaustavivši pokušaj igrača Slobode.

Sloboda je dobro parirala Plemićima u prvih pola sata igre, a onda je Zrinjski zagospodario travnjakom stadiona pod Bijelim brijegom.

U 28. minuti Čirjak je ubacio loptu s desne strane, a pokušaj Bilbije glavom odlazi pored gola Slobode. Čirjakov udarac u 36. minuti pogađa jednog braniča gostiju i odlazi nedaleko od mreže Slobode.

Zrinjski je do vodstva došao u posljednjim trenucima prvog dijela. Nakon pogreške Ignjatovića, vratar Vukliš je zaustavio udarac Filipovića, ali ne i Todorovića koji je svojim pogotkom obradovao domaće navijače.

I u nastavku susreta Zrinjski je bio bolja momčad, a Mostarci su mogli povećati prednost u 47. minuti kada je Filipović bio neprecizan.

Bolju igru Zrinjski je okrunio drugim pogotkom u 81. minuti. Čirjak je ubacio s lijeve strane, a Bilbija postigao svoj deveti pogodak u Premijer ligi ove sezone, prenosi pogled ba.