Zrinjski golom iz jedanaesterca poražen u Sarajevu

U prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH nogometaši Sarajeva pobijedili su Zrinjski s 1:0, prenosi pogled ba.

Bordo momčad do vodstva je došla već u devetoj minuti. Nakon prekršaja Jakovljevića nad Ahmetovićem u šesnaestercu Zrinjskog, glavni sudac Zoran Grbić je opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Krste Velkoski.

Sarajevo je dominiralo prvih 25 minuta, a zatim se Zrinjski uspio osloboditi pritiska. Pokušaj Filipovića u 27. minuti lako je zaustavio vratar Pavlović, a zatim je četiri minute kasnije Zrinjski propustio najbolju prigodu. Galić je odigrao povratnu loptu za Filipovića kojo sjajno šutira, a Kovačević krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno prigoda. Ahmetović je u 56. minuti glavom neprecizno šutirao. Veliku prigodu za poravnanje u 71. minuti nije uspio iskoristiti Bekić koji u situaciji jedan na jedan šutira pravo u dobro postavljenog Kovačevića.

Uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH između Zrinjskog i Sarajeva igra se 13. ožujka u Mostaru.

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Lazić, Mujakić (od 82. Dupovac), Bekić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Velkoski (od 88. Halilović), Ahmetović, Rahmanović (od 77. Kapić).

Zrinjski: Brkić, Galić, Kadušić, Jakovljević, Gojković, Čirjak (od 70. Pezer), Perišić, Bekrić, Rustemović, Filipović, Veselinović (od 23. Bekić; od 84. Marković).