Zrinjski

Zrinjski izgubio u Sarajevu, Široki ispustio veliko vodstvo

Derbi drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pripao je Sarajevu, koje je na Koševu slavilo protiv Zrinjskog. Haris Duljević i Mersudin Ahmetović donijeli su pobjedu 2:0 domaćima.

Mostarci su uz to ostali i bez Slobodana Jakovljevića. Poslije sudara s Ahmetovićem u 36. minuti kratko je ostao bez svijesti te je napustio teren. Dijagnosticiran mu je potres mozga.

Široki Brijeg ni u drugoj domaćoj utakmici nije upisao pobjedu. Protiv Slobode imao je vodstvo 2:0 na poluvremenu, da bi na kraju završilo 2:0. Wagner je u prvom dijelu asistirao Ivanu Barabanu, a poslije toga i zabio za vodstvo 2:0 Širokog, no Tuzlaci se vraćaju u igru odmah na startu drugog poluvremena. Mahir Karić smanjuje na 2:1, a Sulejman Krpić u 50. minuti postavlja konačni rezultat.

Sloboda je tako zadržala vodstvo na tablici s četiri boda, koliko imaju i Krupa, Sarajevo i Željezničar. Zrinjski je sedmi s tri boda, a Široki Brijeg osmi s dva. Jedini bez bodova poslije dva susreta su Radnik i Olimpic.

Zrinjski u trećem kolu prvenstva dočekuje Olimpic, a Široki Brijeg će gostovati kod Željezničara. Ostali parovi su Sloboda – Vitez, Krupa – Radnik, Mladost – Metalleghe i Čelik – Sarajevo.