Zrinjski

Zrinjski krenuo pobjedom, Vitezu bod na Pecari

Remijem Širokog Brijega i Viteza te pobjedom Zrinjskog kompletirano je prvo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine koja se prvi put igra u sustavu s 12 klubova.

Zrinjskom su prva tri boda u sezoni protiv bijeljnskog Radnika osigurali Slobodan Jakovljević u 17. minuti i Nemanja Bilbija u 60. Mostarci su od 75. minute igrali bez Matije Kataneca koji je dobio dva žuta kartona, a Radnik je ublažio poraz u posljednjoj minuti preko Marka Obradovića.

S novim trenerom Brankom Karačićem, Široki Brijeg nije krenuo u sezonu po očekivanjima. Protiv Karačićeve bivše momčadi Viteza podijelio je bodove (1:1). “Plavo-bijeli” su od 32. minute igrali bez Zorana Plazonića koji je dobio crveni karton. Široki je u 56. minuti došao do vodstva – pogodio je Ivan Krstanović. No, gosti su izvukli bod zahvaljujući pogotku Armina Kapetana u 86.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Krupa i Mladost odigrali su 1:1. U subotu su igrali Čelik – Metalleghe BSI (1:3); Sloboda-Olimpic (3:0) i Željezničar-Sarajevo (1:1).

Drugo kolo donosi derbi Sarajevo – Zrinjski, Široki Brijeg ugostit će Slobodu, a Vitez dočekuje Mladost. Ostali parovi su Olimpic – Željezničar, Metalleghe BSI – Krupa i Radnik – Čelik.