Zrinjski

Zrinjski potopio Čelik i odvojio se na vrhu

Uz dva pogotka povratnika Ognjena Todorovića, Zrinjski je zabilježio sjajan nastavak sezone u Premijer ligi BiH. Aktualni prvak pobijedio je Čelik 4:0 u subotu u Mostaru i ostvario prvo značajno odvajanje na vodećoj poziciji prvenstva.

Pobjeda, kojom je nastavljen stopostotni domaći ligaški niz ove sezone, ostvarena je već u prvom dijelu. Todorović je zabio u 9. i 41. minuti, a Oliver Petrak u 30. Momčad Vinka Marinovića od početka drugog poluvremena igrala je bez isključenog Nemanje Bilbije, no to nije bila velika poteškoća, pa je Tomislav Tomić potvrdio visoku pobjedu kojom su “Plemići” pobjegli Mladosti i Slobodi na šest bodova prednosti, no oba pratitelja imaju utakmicu manje.

U subotu je odigrana još jedna utakmica osmog kola. Željezničar je u Sarajevu pobijedio Krupu 2:1 te se bodovno izjednačio s gostima na 11 bodova. Krupa je poslije ovog poraza ostala četvrta, a Željezničar je barem privremeno preuzeo petu poziciju.

Ostale utakmice osmog kola na rasporedu su u nedjelju. Široki Brijeg u bitno oslabljenom sastavu tražit će drugu domaću pobjedu sezone protiv Metalleghea od 19.30 sati. Prvu nedjeljnu utakmicu igraju Olimpic i Radnik (15 sati). Pola sata poslije na teren će Vitez i Sarajevo, a u 16.30 sati Sloboda i Mladost.